محمد همدانی

محمد همدانی

باتوجه ‌به تغییراتی که در سال‌های اخیر در تعداد و نحوه سؤالات کنکور سراسری به وجود آمده و در نتیجه آن، فقط دروس تخصصی در رتبه نهایی داوطلبان تأثیرگذار است؛ بنابراین داوطلبان کنکور می‌دانند باید با حساسیت بیشتری دروس تخصصی را مطالعه کنند و برای اینکه بتوانند بازخورد بهتری از مطالعه خود داشته باشند باید از کلاس‌های یک استاد باتجربه و کار بلد استفاده نمایند. دراین ‌بین داوطلبان گروه تجربی به نقش پررنگ درس زیست‌شناسی در رتبه نهایی خودآگاه هستند و باتوجه‌به اینکه این درس یکی از مهم‌ترین و دشوارترین دروس تخصصی در کنکور تجربی است؛ بنابراین لازم دانستیم در این مقاله در مورد یکی از بهترین مدرس زیست‌شناسی کشور استاد محمد همدانی شما را آشنا کنیم.

محمد همدانی زیست کلاسینو

بیوگرافی استاد محمد همدانی مدرس زیست شناسی

مهم‌ترین درس تخصصی در کنکور تجربی که درصد آن تأثیر زیادی در رتبه نهایی داوطلبان دارد زیست‌شناسی است. بنابراین داوطلبان کنکور باید به‌جای حفظ‌کردن مطالب درس زیست‌شناسی، آن را به‌صورت مفهومی یاد بگیرند تا بتوانند درصد بالایی در این درس به دست بیاورند.

استاد محمد همدانی، معروف به دکتر همدانی، یکی از معتبرترین و مشهورترین مدرسان زیست‌شناسی است. ایشان مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست‌شناسی سلول – مولکولی  از دانشگاه آزاد تهران دریافت کرده‌اند و تحصیلات تکمیلی خود را در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه تهران ادامه داده‌اند. همچنین این استاد برتر، دکترای مدیریت کسب‌وکار DBA از دانشگاه اصفهان دارند.

سوابق آموزشی استاد همدانی

استاد همدانی با بیش از 15 سال سابقه تدریس، یکی از معتبرترین و بااستعدادترین اساتید زیست‌شناسی کشور است. او در زمینه آموزش و آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور زیست‌شناسی فعالیت می‌کند باتوجه ‌به تخصص و تجربه ایشان در این زمینه، دکتر همدانی توانایی خوبی در تدریس مباحث زیست‌شناسی دارد و به روش‌های آموزشی مدرن و تکنیک‌های تعاملی مانند استفاده از پرسش‌وپاسخ، تمرینات عملی و مطالعات موردی توجه می‌کند. او همچنین معتقد است که ارائه منابع متنوع، انجام تمرینات و آزمون‌های مرتب به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را در آزمون کنکور زیست‌شناسی به دست بیاورند؛ بنابراین، دکتر همدانی به‌عنوان یک مدرس خبره و موفق در زمینه زیست‌شناسی شناخته می‌شود. ایشان باتوجه ‌به سابقه درخشانی که دارند در موسسه‌های مختلف و معتبر کشور فعالیت دارند. در ادامه برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های استاد محمد همدانی را ذکر می‌کنیم.

 • دارای 15 سال سابقه تدریس درس زیست‌شناسی در مراکز برتر
 • مدرس درس زیست‌شناسی در مقاطع متوسطه و کنکور در دبیرستان‌ها و آموزشگاه‌ها
 • طراحی آزمون‌های آنلاین انتشارات تخته‌سیاه و گروه آموزشی دانشروم
 • مدرس درس زیست‌شناسی در مراکز و مؤسسات معتبر تهران و برخی از شهرستان‌ها
 • استاد پروازی به شهرهای اهواز، مشهد و …
 • تدریس درس زیست‌شناسی در کلاسینو برترین آموزشگاه آنلاین، آموزشگاه‌های علمی تهران و شهرستان‌ها مانند راه اندیشه تهران، بعثت تهران، فرزانگان تهران، کوشش تهران، اوج، قلمچی (تهران)، قلمچی (سرای دانش)، گزینه 2 قزوین، فکور مشهد، فرزانگان اندیشه، ندای نواندیش، ندای زینب و …
 • مدرس درس زیست‌شناسی در شبکه یک، سه و آموزش
 • فعالیت در انتشارات خیلی سبز، بیست و مهر و ماه

 

کیفیت بیان و تدریس استاد محمد همدانی

همان‌طور که می‌دانید درس زیست‌شناسی یک درس دشوار و پرچالش است؛ ازاین‌رو استاد همدانی بامهارت بالایی درس زیست‌شناسی را به‌صورت پایه‌ای تدریس می‌کند تا داوطلبان با هر سطح تحصیلی بتوانند مفاهیم این درس مهم و کلیدی کنکور تجربی را به‌سادگی بیاموزند. او در پکیج‌های آموزشی خود، درس زیست‌شناسی را با انیمیشن و تصاویر مختلف آموزش می‌دهد تا دانش‌آموز بتواند بخش‌های دشوار درس را به‌سادگی متوجه شود. دکتر محمد همدانی برای فهم بهتر مطالب زیست‌شناسی از مثال‌های ساده و به جا استفاده می‌کند و پس از یادگیری کامل داوطلبان، به سراغ حل تست‌های کنکور می‌رود. البته اینها بخشی از روش‌ها و الگوهای ابتکاری استاد همدانی است. در ادامه مقاله می‌خواهیم شما را باکیفیت بیان استاد آشنا کنیم.

 1. آموزش جامع درس زیست‌شناسی با بیان ساده و لحنی جذاب و گیرا
 2. آموزش ابتکاری مفاهیم به‌منظور افزایش قدرت یادگیری داوطلبان
 3. تدریس در کلاس به‌صورت پرسش‌وپاسخ با خلاقانه‌ترین ایده‌ها
 4. استاد همدانی، نحوه تدریس خود را باتوجه ‌به الگوی جدید طراحان سؤالات کنکور، هماهنگ نموده است. بنابراین متن کتاب‌درسی را به‌صورت خط‌به‌خط، تدریس می‌کند و شکل‌ها و مطالب کتاب زیست‌شناسی را به طور کامل تحلیل می‌نماید.
 5. یکی از ویژگی‌های مهم کلاس‌های استاد همدانی، تنوع جزوه‌های کلاس است. همچنین استفاده از DVD تدریس دکتر همدانی برای مرور دوباره مطالب گذشته، می‌تواند کمک‌حال داوطلبان باشد.
 6. جزوات درسی طراحی شده توسط استاد همدانی، شامل متن کتاب به‌صورت دسته‌بندی‌ شده به همراه نکات ترکیبی و نکات مربوط به شکل‌ها است.
 7. برگزاری کلاس‌های آنلاین رفع اشکال برای داوطلبان
 8. برگزاری جلسات تست‌زنی به همراه بررسی و تحلیل تست‌های مختلف
 9. ویژگی بارز کلاس‌های استاد تایم استراحت معقول و سرعت تدریس مطلوب است.

کیفیت آزمون‌ها و تست‌های کلاسی استاد همدانی

باتوجه ‌به اینکه درس زیست‌شناسی، یک درس دشوار و پر نکته است و هر درس مشکلی، راه و روش خاصی برای مطالعه دارد، ازاین ‌رو محمد همدانی با استفاده از برخی الگوها و روش‌های ابداعی خود، توانسته است به داوطلبان کنکور کمک کند تا بهترین نمرات و درصدها را در درس زیست‌شناسی به دست آورند. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

 • مبتکر روش‌های نوین در حل تست‌های ژنتیک
 • برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با ادبیات سؤالات کنکور، استاد همدانی از سؤالات آزمون‌های قلمچی استفاده می‌کند. همچنین سؤالات تألیفی مشابه کنکور را در کلاس بررسی می‌کند.
 • به داوطلبان تکنیک‌های تست‌زنی، تله‌ها و نکات انحرافی گزینه‌ها را آموزش می‌دهد.
 • برای آشنایی با تکنیک‌های تست‌زنی هر جلسه تعدادی تست نکته‌دار در کلاس حل می‌شود.
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور باعث دقت بیشتر داوطلبان در هنگام خواندن کتاب می‌شود.
 • آزمون‌های کلاسی استاد در سطح سؤالات بررسی شده در کلاس است.
 • استاد همدانی از باکس Q & A در صفحه اینستاگرام رفع اشکال خود به طور هفتگی استفاده می‌کنند.

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی کلاس‌ استاد محمد همدانی می‌تواند برای تمام دانش‌آموزان از  مبتدی تا قوی، مفید باشد. زیرا برای تفهیم بهتر مطالب کتاب زیست‌شناسی از مثال‌های ساده و به جا، شکل‌ها و تصاویر استفاده می‌کند و با فن بیان قوی، خوب و جذابی که دارند کلاس او یکنواخت و کسل‌کننده نیست. همچنین استاد با برگزاری آزمون‌های مرتب در کلاس، داوطلبان را برای شرایط آزمون کنکور آماده می‌کند و با استفاده از زبان بدن، توجه دانش‌آموزان را به نکات مهم درس جلب می‌نماید.

نوشته های مرتبط