محمد نوکنده

محمد نوکنده فیزیک

یکی از دروس اختصاصی داوطلبان کنکور ریاضی و تجربی، درس فیزیک است. این درس مفاهیم نسبتاً دشواری دارد و دانش‌آموزان برای اینکه بتوانند به سؤالات فیزیک پاسخ دهند باید فرمول‌ها و محاسبات زیادی را انجام دهند. اما نکته حائز اهمیت این است که داوطلبان برای هر سؤال تنها 72 ثانیه زمان دارند تا تمام محاسبات را انجام داده و به جواب نهایی برسند؛ بنابراین داوطلبان کنکور برای درس فیزیک، نیاز به استادی دارند که قدرت انتقال مطلب، نسبتاً بالایی داشته باشد و در کلاس، تست‌های متنوعی را حل نماید. استاد محمد نوکنده با استفاده از روش‌های تستی بی‌نظیر و آموزش استراتژی حل سؤالات، توانسته است به داوطلبان کنکور کمک کند تا بهترین نمرات و درصدها را در درس فیزیک کسب نمایند.

محمد نوکنده

بیوگرافی استاد محمد نوکنده

یکی از مهم‌ترین درس‌های تخصصی به‌خصوص در رشته ریاضی، درس فیزیک است. این درس، به‌تنهایی تاثیر زیادی در بالابردن رتبه داوطلبان ریاضی در کنکور دارد. یکی از برترین اساتید کشور در این زمینه، استاد نوکنده است. ایشان فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف در رشته کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی هستند.

استاد نوکنده، یکی از اساتید برجسته و باتجربه در زمینه تدریس فیزیک است. ایشان با استفاده از روش‌های تدریس متنوع خود، به داوطلبان کمک می‌کند تا مفاهیم پیچیده و سخت فیزیک را درک کنند. محمد نوکنده در کلاس‌های کنکوری خود، تمامی مفاهیم و مسائل فیزیک سه پایه تحصیلی را به طور کامل و جامع تدریس می‌نماید.

 سوابق آموزشی استاد نوکنده

 • تدریس در مدارس برتر تهران
 • تدریس در آموزشگاه آنلاین کلاسینو
 • استاد پروازی شهرهای مختلف کشور از جمله اصفهان و تبریز و اهواز
 • سابقة تألیف در انتشارات تخته‌سیاه، خیلی سبز، اندیشه فائق

کیفیت بیان و سبک تدریس فیزیک استاد نوکنده

برخی از اساتید فیزیک، در هنگام تدریس دارای حاشیه‌ها و هیجانات زیادی هستند، اما نحوه تدریس فیزیک استاد نوکنده، به دور از حاشیه، آرام و بدون هیجان است. ایشان فیزیک را با بیانی ساده و لحنی آرام تدریس می‌کنند. در نتیجه دانش‌آموزان کلاس استاد، از آرامش زیادی برخوردار هستند.

استاد نوکنده، در هنگام تدریس، هم در کلاس‌های حضوری و هم در کلاس‌های آنلاین، تمرکز خود را بر روی آموزش مفاهیم درس فیزیک قرار می‌دهند و تایم کلاس را با ایجاد بحث‌های نامربوط تلف نمی‌کنند. مهندس نوکنده معمولاً تست‌های فیزیک را با ایده‌های جدید و ابتکارات خودش حل می‌کند، در نتیجه دانش‌آموزان را ترغیب به بررسی و تحلیل تست‌ها می‌نماید. به‌طورکلی استاد نوکنده دیدگاه خاصی در حل تست‌های کنکور دارد.

جزوه‌های مهندس نوکنده، بر پایه آموزش مفهومی فیزیک طراحی شده‌اند و هر هفته در کلاس‌های خود، سؤالات چالشی و جنجال‌برانگیز آزمون‌های آزمایشی مختلف مانند قلمچی را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد، تا داوطلبان با بررسی و تحلیل این سوالات اعتماد به نفس بالایی برای حضور در کنکور پیدا کنند. به‌طورکلی می‌توان کیفیت تدریس استاد محمد نوکنده را این‌گونه جمع‌بندی نمود:

 • از قدرت انتقال مطلب نسبتاً خوبی برخوردار است و دانش‌آموزان استاد، مطالب و مفاهیم فیزیک را به‌خوبی درک می‌کنند.
 • غالباً تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته و تست‌های آزمون‌های آزمایشی مطرح را در کلاس حل می‌نماید.
 • سؤالات سطح بالایی در کلاس حل می‌کنند و نکات اصلی این تست‌ها را با دانش‌آموزان بررسی می‌نماید.
 • در تمام تایم درسی، استاد نوکنده به مباحث فیزیک می‌پردازند و با بیانی قوی مشکلات درسی دانش‌آموزان را حل می‌نماید و بهندرت در مورد موضوعات حاشیه‌ای بحثی در کلاس رخ می‌دهد.
 • تست‌های متنوعی در کلاس حل می‌کند و کیفیت تست‌ها متوسط رو به بالا است.
 • نحوه سؤالات کنکور سال‌های اخیر تا حد زیادی در سبک تدریس و نحوه انتخاب سؤالات و تست‌های استاد نوکنده مورد توجه قرار گرفته است.
 • هر هفته فیلم‌هایی جهت بررسی کتاب‌های درسی، در کانال خودشان قرار می‌دهند تا دانش‌آموزان به‌راحتی بتوانند با مراجعه به فیلم‌ها اشکالات درسی خود را رفع نمایند.

مزایای تدریس استاد محمد نوکنده

استاد نوکنده از روش‌های تدریس متنوعی استفاده می‌کند، از جمله توضیح مفاهیم به طور دقیق و واضح، تدریس به‌شدت مفهومی فیزیک، حل تمرینات مرتبط با درس، ارائه جزوه خاص و رنگ‌بندی شده همراه با سؤالات طبقه‌بندی‌ شده و طراحی تست‌ها و سؤالات به ترتیب متوسط به بالا از ویژگی‌های کلاس فیزیک نوکنده است. همچنین آموزش مطالب پایه ریاضی، هندسه و شیمی مرتبط با فیزیک یکی از و ویژگی‌های مهم کلاس‌های استاد است.

استاد محمد نوکنده، تست‌های کنکور سال‌های گذشته و تست‌های آزمون‌های آزمایشی را در کلاس درس تجزیه و تحلیل می‌کند و به داوطلبان، بهترین روش برای حل آنها را یاد می‌دهد. ایشان با انجام آزمون‌های منظم کلاسی، به خوبی توانایی دانش‌آموزان را از درک مفاهیم درسی می‌سنجد و راهنمایی‌های لازم را در راستای موفقیت در کنکور به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.

کیفیت آزمون‌ها و تست‌های کلاسی استاد محمد نوکنده

 • باتوجه ‌به تغییراتی که در سال‌‌هایی اخیر در کتاب‌های درسی و نوع سؤالات کنکور ایجاد شده، کیفیت تست‌ها و آزمون‌ها و همچنین جزوه‌هایی که استاد نوکنده برای درس ارائه می‌دهند، نیز باتوجه‌ به نیاز داوطلبان برای کنکور، تغییر پیدا کرده و جزوه‌ها از کیفیت بهتری برخوردار شده‌اند. همچنین سؤالات و تست‌ها کمی دشوارتر و گسترده‌تر از سال‌های گذشته طراحی شده است.
 • استاد با آزمون‌هایی که برگزار می‌کنند، توانایی‌های دانش‌آموزان را درک کرده و نقاط ضعف آنها را با حل تمرینات متنوع از مباحث مختلف برطرف می‌نمایند. تست‌هایی که در کلاس فیزیک محمد نوکنده مورد بررسی قرار می‌گیرند بیشتر، تست‌های گزینشی از سایت‌های آزمون ساز هستند وبسیاری از آن‌ها، سبک کنکورهای آزمایشی را دارند.
 • باتوجه ‌به تنوع تست‌ها و سطح بالای سؤالات در آزمون‌های کلاسی، دانش‌آموز به‌خوبی می‌تواند خود را با این آزمون‌ها محک بزند و مشکلات درسی خود را با راهنمایی و مشاوره استاد نوکنده برطرف نمایند. همچنین آزمون‌های که در کلاس برگزار می‌شوند دربرگیرنده سؤالات ساده تا دشوار هستند.
 • رفع اشکال آزمون‌های برگزار شده توسط استاد، به خوبی انجام می‌شود تا مشکلات دانش‌آموزان در بخش‌های مربوطه برطرف شود. ضمناً استاد در کلاس‌های آنلاین از دانش‌آموزان کمک می‌گیرد تا بتواند تک‌تک سؤالات داوطلبان را پاسخ دهد.
 • باتوجه ‌به محدود بودن زمان کلاس‌ها برای رفع اشکال، دانش‌آموزان می‌توانند در قالب کامنت یا ویس سؤالات خود را مطرح نمایند.

نتیجه‌گیری

درس فیزیک، دارای مطالب و نکات زیاد،  فرمول‌ها و محاسبات پیچیده است؛ بنابراین برای اینکه داوطلبان بتوانند رتبه بالایی در این درس کسب نمایند احتیاج به استادی دارند که تمام نکات کتاب را برای آنها تجزیه و تحلیل نماید و با روش‌ها و ایده‌های جدید و ابتکارات نو بتواند تست‌ها را در کمترین زمان حل نماید. کلاس‌های استاد محمد نوکنده برای دانش‌آموزان متوسط و متوسط رو به بالا توصیه می‌شود. داوطلبان می‌توانند با استفاده از تجربیات و تدریس بی‌نظیر استاد نوکنده رتبه قابل قبولی در کنکور کسب نمایند.

نوشته های مرتبط